ODKRYWCY NA KSIĄŻKOWEJ WYSPIE SKARBÓW

Kim jest POSZUKIWACZ  – ODKRYWCA? Tomieszkaniec domowej, pełnej nieodkrytych jeszczetajemnic  KSIĄŻKOWEJ WYSPY. Uważnie przeszukując domową biblioteczkę, odkrywa zapomniane książkowe skarby. Jak wieko skrzyni – otwiera książkę, pełną przygód, zabaw, zadań, zagadek. Odkrywca nie tylko rozwiązuje te zadania, ale także utrwala je w ilustracjach, coś zapisuje, i dzieli się swoimi pomysłami z mieszkańcami innych wysp. Kiedyś, dawno temu, umieszczano listy w  butelce i wrzucano do morza. Teraz naszym morzem jest sieć, a listy, pomysły i rozwiązania wrzucamy na podany adres. Ale przygoda! Przeżyjmy ją wspólnie!

Otwieramy skrzynię. Oto zadania

ZOSTAŃ BOHATEREM SWOJEJ KSIĄZKI

Przeczytaj dowolną książkę(krótką lub dłuższą-jak wolisz). A teraz wyobraź sobie, że przez przypadek wciągnęła cię w swój świat i dołączyłeś do grona jej bohaterów. Oj, trochę zamieszałeś! Jak teraz potoczą się przygody postaci z książki z twoim udziałem? Przekaż nam, co się wydarzyło. Rusz wyobraźnię. Stwórz jedną, lub kilka małych ilustracji , a może komiks? Lub jeśli wolisz-dopisz do książki nowy, dalszy ciąg wydarzeń z twoim udziałem! Czekamy na twoją relację ! Nie zapomnij. Prace nadsyłamy w formie plików tekstowych  lub zdjęć jako załączników do wiadomości na adres:

renata.handermander@sp6sanok.pl

Najlepsze prace zostaną zamieszczone na stronie bloga biblioteki szkoły, jako inspiracja i zachęta do twórczych działań dla innych.

 MOJE ODKRYCIE

Podejdź do półki z książkami i dokładnie je przejrzyj. Jeśli znajdziesz jakiś dawno nie odkryty książkowy skarb, zaglądnij do środka i po prostu –  przeczytaj. Podziel się z nami swoim odkryciem! Narysuj ilustrację przedstawiającą bohaterów książki, ich przygody, może miejsce akcji? Lub jeśli wolisz – napisz krótką informację o książce, którą odkryłeś.

A pracę zatytułuj: MOJE ODKRYCIE (plus tytuł i autor książki) i nie zapomnij podać swoje imię
i nazwisko. Najlepsze prace będą ozdobą Galerii na naszym blogu. To do dzieła!

A może zainteresuje cię inna zabawa?

ILUSTRACJA KSIĄŻKOWEGO SKARBU STWORZONA W PROGRAMIE PAINT

   Wiem, że świetnie sobie radzicie, tworząc piękne prace z wykorzystaniem tego programu. Pochwalcie się, co potraficie. STWÓRZCIE ILUSTRACJĘ DO SWOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI-SKARBU. Zapiszcie pracę w formie pliku i po prostu wyślijcie na podany poniżej adres. Podajcie tytuł i autora książki oraz swoje imię i nazwisko. Wierzę w was!

Jak wysyłamy listy z pracami?

 Robimy zdjęcie pracy plastycznej lub  napisanego przez siebie tekstu (starannie na kartce). Tekst możemy napisać w Wordzie.

Wysyłamy w formie załącznika do wiadomości na adres:

renata.handermander@sp6sanok.pl